Mladé české i slovenské rodiny mají možnost financovat pořízení svého bydlení i půjčkou od státu. Musí však splnit předem dané podmínky. Jsou výhodnější v Česku, nebo na Slovensku?
Novela má dát centrální bance pravomoc stanovovat nejen limity LTV (výše úvěru vůči zástavní hodnotě nemovitosti), ale i další limity týkající se poměru příjmu a všech splácených úvěrů.
Přes sto padesát metrů čtverečních v centru Prahy, dvě ložnice, dvě koupelny a cenovka přes dvacet milionů korun. To jsou proporce jednoho z posledních volných luxusních bytů v Dlouhé ulici. Po dalších na stejné adrese se zaprášilo.
Česká národní banka upozorňuje veřejnost na skutečnost, že sjednání pojištění nemusí nutně představovat uzavření pojistné smlouvy v pravém slova smyslu, ale že se může jednat o tzv. přistoupení do již existujícího pojistného vztahu (k pojistné smlouvě).
Ertrag & Sicherheit vyhlašuje insolvenci. Investiční zprostředkovatel sídlící v rakouském Štýrském Hradci není schopen dostát závazkům. Firma čelí stovkám žalob investorů, kteří byli poškozeni podvodnými investicemi do zlata a do fondů Shedlin. Do skupiny E&S patří i česká dcera E&S Investments. Ta je ve vztahu k bankrotující firmě sesterskou společnosti.
Společenství vlastníků jednotek (SVJ) se stále častěji potýkají s neplatícími sousedy. Mnohdy stačí i jediný dlužník a celé společenství se ocitne ve svízelné situaci. Současná legislativa téměř žádné účinné zbraně do rukou společenstvím nedává. Skupina poslanců proto přišla s návrhem, který by měl SVJ zaručit alespoň částečnou náhradu dluhu. Banky se obávají poklesu dostupnosti bydlení.
Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo novelu Zákona o státní sociální podpoře, podle které by se rodičovská měla zvýšit až na úroveň mateřské. Co to v praxi znamená a jak ovlivňuje odpracovaná doba důchod vysvětluje ekonomka Markéta Šichtařová, ředitelka společnosti Next Finance s.r.o. a spisovatelka.
Zajištění budoucích seniorů je nejlépe vyřešeno v Nizozemsku, Dánsku a Norsku. Česko je na tom v tomto ohledu hůře než některé země na Balkáně. Vyplývá to z Indexu přiměřenosti důchodového příjmu, který sestavila pojišťovna Allianz. Ze 49 zemí, jejichž data v Allianz analyzovali, se ČR umístila na 26. místě, těsně za Chorvatskem, Bulharskem a Belgií. Dopadla ale lépe než Slovensko na 31. a Polsko na 33. místě.
Mladé české i slovenské rodiny mají možnost financovat pořízení svého bydlení i půjčkou od státu. Musí však splnit předem dané podmínky. Jsou výhodnější v Česku, nebo na Slovensku?
Ve spolupráci s hypotečním analytikem Jiřím Krylem ze společnosti Broker Trust přinášíme přehled podmínek a parametrů úvěrů na bydlení od státu, které Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) poskytuje mladým rodinám.
Oba státy primárně cílí na mladé rodiny do 35 let. V České republice mohou o úvěr požádat jak manželé, tak partneři či samoživitelé, kteří pečují o dítě mladší šesti let.
Na Slovensku však poskytnou podporu bydlení pouze manželům, a to i bezdětným. V případě rodiny s malým dítětem se ale neřeší ani věk rodičů. Zvýhodněné podmínky (například vyšší úvěr s delší splatností a nižším úrokem) mohou u sousedů získat i rodiny s těžce zdravotně postiženým členem domácnosti nebo lidé, které nevychovávali vlastní rodiče.
Celý článek si můžete přečíst na www.novinky.cz