Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

VAŠE FINANČNÍ VIZE

Zpět do kategorie:
Z tisku

FINVISION, s.r.o - Z tisku

Česko vs. Slovensko: Kde si mladá rodina půjčí od státu na bydlení výhodněji?

Mladé české i slovenské rodiny mají možnost financovat pořízení svého bydlení i půjčkou od státu. Musí však splnit předem dané podmínky. Jsou výhodnější v Česku, nebo na Slovensku?

Střední třída nedosáhne na vlastní bydlení

Novela má dát centrální bance pravomoc stanovovat nejen limity LTV (výše úvěru vůči zástavní hodnotě nemovitosti), ale i další limity týkající se poměru příjmu a všech splácených úvěrů.

Strach z konce dostupných hypoték? Kupci berou i ty nejdražší byty

Přes sto padesát metrů čtverečních v centru Prahy, dvě ložnice, dvě koupelny a cenovka přes dvacet milionů korun. To jsou proporce jednoho z posledních volných luxusních bytů v Dlouhé ulici. Po dalších na stejné adrese se zaprášilo.

Upozornění pro veřejnost na rizika přistoupení k pojistné smlouvě v souvislosti se zakoupením spotřebního zboží a služby

Česká národní banka upozorňuje veřejnost na skutečnost, že sjednání pojištění nemusí nutně představovat uzavření pojistné smlouvy v pravém slova smyslu, ale že se může jednat o tzv. přistoupení do již existujícího pojistného vztahu (k pojistné smlouvě).

Ertrag & Sicherheit (E&S) pod tlakem stovek žalob investorů vyhlašuje bankrot!

Ertrag & Sicherheit vyhlašuje insolvenci. Investiční zprostředkovatel sídlící v rakouském Štýrském Hradci není schopen dostát závazkům. Firma čelí stovkám žalob investorů, kteří byli poškozeni podvodnými investicemi do zlata a do fondů Shedlin. Do skupiny E&S patří i česká dcera E&S Investments. Ta je ve vztahu k bankrotující firmě sesterskou společnosti.

Změna ulehčí SVJ boj s neplatícími sousedy. Banky bijí na poplach

Společenství vlastníků jednotek (SVJ) se stále častěji potýkají s neplatícími sousedy. Mnohdy stačí i jediný dlužník a celé společenství se ocitne ve svízelné situaci. Současná legislativa téměř žádné účinné zbraně do rukou společenstvím nedává. Skupina poslanců proto přišla s návrhem, který by měl SVJ zaručit alespoň částečnou náhradu dluhu. Banky se obávají poklesu dostupnosti bydlení.

Věříte, že dostanete důchod? Jste naivní, vzkazuje známá ekonomka

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo novelu Zákona o státní sociální podpoře, podle které by se rodičovská měla zvýšit až na úroveň mateřské. Co to v praxi znamená a jak ovlivňuje odpracovaná doba důchod vysvětluje ekonomka Markéta Šichtařová, ředitelka společnosti Next Finance s.r.o. a spisovatelka.

Naši senioři jsou prý zajištěni hůře, než ti na Balkáně. Je na to i mezinárodní statistika

Zajištění budoucích seniorů je nejlépe vyřešeno v Nizozemsku, Dánsku a Norsku. Česko je na tom v tomto ohledu hůře než některé země na Balkáně. Vyplývá to z Indexu přiměřenosti důchodového příjmu, který sestavila pojišťovna Allianz. Ze 49 zemí, jejichž data v Allianz analyzovali, se ČR umístila na 26. místě, těsně za Chorvatskem, Bulharskem a Belgií. Dopadla ale lépe než Slovensko na 31. a Polsko na 33. místě.

 

Praha - Pravidla dobrého finančního poradenství jsou jako proslulý sněžný muž: všichni o nich mluví, ale nikdo je neviděl. Tedy až doposud, konkrétně do předposledního červnového týdne. V něm Unie společností finančního zprostředkování a poradenství vydala příručku jak mají finanční specialisté vlastně postupovat při poradenství v oblasti spoření a investic. Co návod znamená pro občany? Shrňme si hlavní zásady.

Správné finanční poradenství je stejně jako třeba diagnóza v medicíně postaveno na velkém množství informací. Úvodní schůzka mezi poradcem a zájemcem by tedy měla být primárně rozhovorem: jaký je zákazníkův příjem, jaké závazky má, jaké jsou jeho plány a také, zda je v osobním finančním plánu ochoten přistoupit na takzvané investiční riziko tedy možnost, že hodnota jeho úspor se kvůli výkyvům na trhu sníží. Některé tyto informace se mohou zdát osobní, ale poradce o nich musí vědět, má-li navrhnout řešení „šité na míru".

Co by naopak na úvodní schůzce poradce nikdy neměl dělat? Především rovnou nabízet dokonalý a zázračný produkt, který vyřeší všechny potíže zákazníka a připíše čarodějný úrok. Nabízení „zázračných" produktů bez bližšího poznání a analýzy potřeb je jedním z velkých nešvarů „poradenství", tedy v tomto případě spíše agresivního prodeje. Stejně tak poradce nemůže očekávat a ani vyžadovat kontaktní údaje známých či přátel zákazníka. Řešení, které vám poradce sestaví po vzájemném poznání, by mělo vycházet z informací vašich cílů a plánů, ať už jde o dlouhodobé investování na důchod anebo jen krátkodobé spoření na novou kuchyň.

Celý článek si můžete přečíst na www.denik.cz

777 711 220

kontakt
tel: 777 711 220
Pro elektronický kontakt můžete
využít e-mail: info@finvision.cz

sídlo společnosti
Bezručova 59
735 81 Bohumín
IČ: 27840115
C 31155 vedená u Krajského soudu v Ostravě

sociální síťe