Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

VAŠE FINANČNÍ VIZE

Zpět do kategorie:
Z tisku

FINVISION, s.r.o - Z tisku

Česko vs. Slovensko: Kde si mladá rodina půjčí od státu na bydlení výhodněji?

Mladé české i slovenské rodiny mají možnost financovat pořízení svého bydlení i půjčkou od státu. Musí však splnit předem dané podmínky. Jsou výhodnější v Česku, nebo na Slovensku?

Střední třída nedosáhne na vlastní bydlení

Novela má dát centrální bance pravomoc stanovovat nejen limity LTV (výše úvěru vůči zástavní hodnotě nemovitosti), ale i další limity týkající se poměru příjmu a všech splácených úvěrů.

Strach z konce dostupných hypoték? Kupci berou i ty nejdražší byty

Přes sto padesát metrů čtverečních v centru Prahy, dvě ložnice, dvě koupelny a cenovka přes dvacet milionů korun. To jsou proporce jednoho z posledních volných luxusních bytů v Dlouhé ulici. Po dalších na stejné adrese se zaprášilo.

Upozornění pro veřejnost na rizika přistoupení k pojistné smlouvě v souvislosti se zakoupením spotřebního zboží a služby

Česká národní banka upozorňuje veřejnost na skutečnost, že sjednání pojištění nemusí nutně představovat uzavření pojistné smlouvy v pravém slova smyslu, ale že se může jednat o tzv. přistoupení do již existujícího pojistného vztahu (k pojistné smlouvě).

Ertrag & Sicherheit (E&S) pod tlakem stovek žalob investorů vyhlašuje bankrot!

Ertrag & Sicherheit vyhlašuje insolvenci. Investiční zprostředkovatel sídlící v rakouském Štýrském Hradci není schopen dostát závazkům. Firma čelí stovkám žalob investorů, kteří byli poškozeni podvodnými investicemi do zlata a do fondů Shedlin. Do skupiny E&S patří i česká dcera E&S Investments. Ta je ve vztahu k bankrotující firmě sesterskou společnosti.

Změna ulehčí SVJ boj s neplatícími sousedy. Banky bijí na poplach

Společenství vlastníků jednotek (SVJ) se stále častěji potýkají s neplatícími sousedy. Mnohdy stačí i jediný dlužník a celé společenství se ocitne ve svízelné situaci. Současná legislativa téměř žádné účinné zbraně do rukou společenstvím nedává. Skupina poslanců proto přišla s návrhem, který by měl SVJ zaručit alespoň částečnou náhradu dluhu. Banky se obávají poklesu dostupnosti bydlení.

Věříte, že dostanete důchod? Jste naivní, vzkazuje známá ekonomka

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo novelu Zákona o státní sociální podpoře, podle které by se rodičovská měla zvýšit až na úroveň mateřské. Co to v praxi znamená a jak ovlivňuje odpracovaná doba důchod vysvětluje ekonomka Markéta Šichtařová, ředitelka společnosti Next Finance s.r.o. a spisovatelka.

Naši senioři jsou prý zajištěni hůře, než ti na Balkáně. Je na to i mezinárodní statistika

Zajištění budoucích seniorů je nejlépe vyřešeno v Nizozemsku, Dánsku a Norsku. Česko je na tom v tomto ohledu hůře než některé země na Balkáně. Vyplývá to z Indexu přiměřenosti důchodového příjmu, který sestavila pojišťovna Allianz. Ze 49 zemí, jejichž data v Allianz analyzovali, se ČR umístila na 26. místě, těsně za Chorvatskem, Bulharskem a Belgií. Dopadla ale lépe než Slovensko na 31. a Polsko na 33. místě.

 

Ještě než se dostanu k tomu, proč jsem z Partners odešel, chci zmínit, proč jsem do Partners přišel. Nebyla to vidina lehce vydělaných peněz, vysokých výdělků a podobných věcí. V roce 2008 jsem do Partners šel, protože jsem se chtěl učit nové věci, vzdělávat se v oboru, pomáhat lidem a věnovat se hypotékám.

První hypotéku jsem sice udělal až asi po roce v Partners, ale nyní se v oblasti hypoték velmi dobře orientuji. Nějaké peníze jsem v Partners vydělal, ale nikdy to nebyly žádné statisíce. Lidem dokážu pomoci a nové věci se učím neustále.

Nyní jsem ale velice rád, že jsem se dokázal vyvázat z ekonomického otroctví, na němž Partners staví vztahy se svými spolupracovníky.
Působení v Partners aneb Tyrkysový svět

V Partners jsem strávil pět a půl roku. Byly to roky celkem zajímavé a přínosné, naučil jsem se spoustu nových věcí, z nezkušeného poradce jsem se vypracoval na poradce s velkým přehledem a zkušenostmi a stále na sobě pracuji. Publikoval jsem na serveru Peníze.cz, předával jsem své zkušenosti kolegům, školil jsem je, trénoval jsem je, staral jsem se o ně.

Byl jsem přesvědčený o Modrém oceánu, věřil jsem Petru Borkovcovi, věřil jsem tomu, že Partners je opravdu kvalitní firma, která kultivuje trh finančního poradenství. Měl jsem nasazené tyrkysové brýle, žil jsem v „Tyrkysovém světě“.
Nová mandátní smlouva aneb Rychle podepiš

Díky nové mandátní smlouvě a díky některým kolegům, kteří mě donutili si novou mandátní smlouvu přečíst a ne jí jen s důvěrou v centrálu podepsat, jsem si však tyrksové brýle se slzami v očích sundal. Přišlo obrovské lidské zklamání.

Začátkem února přišel do schránky suchý mail o nové mandátní smlouvě. Pokyny byly jednoduché: vygenerovat si v systému novou mandátní smlouvu, podepsat jí a co nejrychleji jí poslat na centrálu, aby se to stihlo na centrále zpracovat. S tyrkysovými brýlemi na očích jsem jí vygeneroval, zběžně přečetl, podepsal a vložil do obálky. Obálka se však sama na poštu neodnesla a to mě zachránilo.

Během následujících tří dnů jsem byl „donucen“ si novou mandátní smlouvu přečíst, otevřít si i kontroverzní dodatek „Cena odborného vzdělávání s přihlédnutím k výkonu“, která z jistých důvodů nebyla přílohou toho suchého mailu. V tu chvíli klesla  důvěra v centrálu, v Borkovce s Lukešem a ostatní manažery ve struktuře na nulu.

777 711 220

kontakt
tel: 777 711 220
Pro elektronický kontakt můžete
využít e-mail: info@finvision.cz

sídlo společnosti
Bezručova 59
735 81 Bohumín
IČ: 27840115
C 31155 vedená u Krajského soudu v Ostravě

sociální síťe